x

BUHARLI PİŞİRİCİ

kategorisi için 1 adet ürün bulunmaktadır. Seçilenleri Karşılaştır
Homend - S3 2401 Steamcooker Buharlı Pişirici S3 2401 Steamcooker Buharlı Pişirici - Homend
S3 2401 Steamcooker Buharlı Pişirici
2000 W
11 lt Pişirme Kapasitesi
1,2 lt Su Tankı Kapasitesi
389,00 TL
SEPETE EKLE
Buharlı Pişirici

Gıdaların pişirme yöntemleri suda pişirme, buharda pişirme, kuru ısıda pişirme ve yağda pişirme olarak dörde ayrılır. Bu pişirme yöntemlerinden en çok kullanılanları da kuru ısıda ve yağda pişirmedir. Kuru ısıda pişirme; ızgara, fırın ve tencerede pişen yemekler olarak düşünebilirsiniz. Türk mutfağında daha çok alışkın olduğumuz bu pişirme yöntemleri aslında sağlık açısında çok da tavsiye edilen yöntemler değildir.

En sağlıklı pişirme yöntemi buharda pişirme yöntemidir. Direkt buhar ısısı ile pişen yemekler, lezzetini, vitamin ve minarellerini kaybetmez. Bu sebeple son zamanlarda profesyonel mutfaklarda ve aşçılar tarafından buharda pişirme yöntemi kullanılmaya başlamıştır. Yeni nesil yemek tariflerinde de buharda pişen gıdalara özel çalışmalar görebilir, mevcut yemeklerin buharda pişirmeye özel püf noktalarına rastlayabilirsiniz.

Diyet programınızın başarıya ulaşması için gerekli unsurlardan biri düzenli spor yapmak, diğeri de sağlıklı ve kalorisi düşük gıdalar tüketmenizdir. Diyet programınızdaki tüm yiyecekleri buharda pişirerek tüketirseniz, hem hafif hem de lezzetli bir düzende tahmin ettiğinizden daha kısa sürede formunuza kavuşur ve en önemlisi de formunuzu korumuş olursunuz.

Buharlı pişricide tahmin ettiğinizde çok daha çeşitli gıdaları kolayca pişirebilirsiniz. Homend’in S3 ailesinden Setaamcooker buharlı pişiricide, balık, et ve tavuk dışında yumurta, pilav gibi birçok yemeği pişirebilir, hatta tatlı olarak sufle bile yapabilirsiniz. Patates haşlayabilir, mısır pişirebilirsiniz, her zaman pişirdiğiniz yemeklerin tümünü daha sağlıklı şekilde Steamcooker buharlı pişiricide pişirebilirsiniz.

Steamcooker buharlı pişiricinin 11 litrelik pişirme kapasitesi bulunur. Aynı zamanda hazır programlarda 7 farklı pişirme süresinden birini kullanabilir veya damak tadınıza uygun olarak pişirme süresini kendiniz belirleyebilirsiniz. Steamcooker buharlı pişiriciyi çalıştırmadan önce haznesine maksimum seviyeye kadar su ekleyip düğmesine basmanız ve kaç dakika çalışacağını seçmeniz yeterlidir. Buharlı pişiricinizin suyu azalınca sizi sesli uyarı sistemi ile uyarır, siz de ürünün çalışmasını durdurmadan, su ekleme bölmelerinden kolayca su ekleyebilirsiniz. Burada küçük bir önerimiz var; eklediğiniz su kaynamış su olursa buharlı pişiriciniz suyu kaynatmayı beklemeden pişirmeye devam eder, süreci kısaltmış olursunuz.

7 Farklı pişirme programıyla sevdiğiniz her şeyi pişirebilirsiniz. Ayrıca buharlı pişiricinizi kullanmak kadar saklamak da çok kolay. Buharlı pişiricinizin üç katlı bölmeleri ve çelik tepsisi iç içe geçebilir, mutfağınızda tek bir alt hazne ebatı kadar yer kaplar. Steamcooker buharlı pişiriciniz 2000 Watt güç ile çalışır, 1,2 litrelik su tankı ile buharda pişen lezzetli yemeklerin tadına varmanızı sağlar.

Çift taraflı paslanmaz çelik tepsileri sayesinde buharlı pişiriciniz sağlıklı bir kullanım sağlar, ısı yalıtımı performansını artırır. Farklı bölümlerin arasındaki paslanmaz çelik tepsileri çıkardığınızda, buharlı pişiricinin pişirme kapasitesi 11 litreye ulaşır. Ayrıca paslanmaz çelik tepsileri tercihinize göre çift taraflı kullanabilirsiniz. Çukur bölmesi üste gelecek şekilde kullandığınızda gıdaya bir miktar yağ da ekleyebilirsiniz. Eğer tamamen yağsız bir yemek isterseniz tepsinin çukur bölümü alta gelecek şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.