Garanti ve İade Koşulları


Ürün İade Koşulları 

SİPARİŞ İPTAL VE İADE KOŞULLARI
Sitemiz üzerinden verdiğiniz siparişleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Sipariş iptal ve iadeleri ile ilgili olarak sayfamızdaki online destek bölümünden, 0850 222 32 45 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya iletişim bilgilerinizi cs@homend.com.tr adresine mail atarak haftanın 7 günü
08:00 - 20:00 saatleri arasında bizimle iletişim kurabilirsiniz. İade işlemlerinin tamamlanabilmesi için ürünlerinizin tüm parçaları ile ambalajı eksiksiz ve hasarsız olmalı, ürün faturasının da ibrazı gerekmektedir. Ürün bedeli, tahsilat şekline uygun olarak geri ödenecektir.
Siparişlerin iptal ve iadeleri ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve mesafeli satışlarla ilgili yasal mevzuat hükümleri uygulanacaktır.

GARANTİ VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Her bir ürün için geçerli olan garanti şartları ürün ile birlikte size sunulan Garanti Belgesi üzerinde yazılıdır. Garanti kapsamı yasal mevzuat ile belirlenmektedir.
Homend’den satın aldığınız tüm ürünler tasarım, üretim ve sonraki aşamalarda defalarca testten geçer. Bu testlerden geçemeyen ürünler, asla satışa sunulmaz. Bu yüzden Homend’den satın aldığınız herhangi bir ürün, size minimum seviyede sorun çıkarır. Çıkabilecek sorunların çoğu da Homend Garantisi kapsamındadır. Garanti süreniz, ürünü satın aldığınız anda başlar ve iki yıl boyunca devam eder. Bu sürede Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer yasal mevzuatta belirlenen hükümler uygulanır ve mevzuatta belirtilen şartların varlığı halinde seçimlik haklarınızı (ürünün bedelinin iadesi, yenisi ile değişimi veya bedel indirimi) kullanabilirsiniz.
Homend Garantisi çok kapsamlı olsa da, bazı durumlarda geçerli değildir. Ancak bu durumlarda da, size elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Homend Garantisi şu durumlarda geçerliliğini yitirir:

- Ürün size teslim edildikten sonra yükleme, boşaltma, ve taşıma sırasında oluşan hasar ve arızalar,
- Kullanım kılavuzunda yer alan bilgilere aykırı kullanımdan kaynaklanan hasar ve arızalar,
- Fiziksel hasarlardan kaynaklı arızalar, ürün üzerinde değişiklik yapılması
- Voltaj düşüklüğü / fazlalığı, hatalı elektrik tesisatı ya da ürünün etiketinde yazılan voltajdan farklı bir voltaj seviyesinde kullanılmasından kaynaklanan hasar ve arızalar,
- Yangın ya da yıldırım düşmesinden kaynaklanan hasar ve arızalar,
- Ürüne yetkili servisler dışında yapılan bakım ve müdahaleler,
- Garanti belgesi üzerinde yapılan değişikliklerde, garanti belgesi / ürün üzerindeki seri numarasının kaldırıldığı ya da bozulduğu takdirde.

Homend Garantisi’nin geçerli olmadığı durumlarda, bakım ve tamirler için sizden bir ücret talep edilir.

Garanti belgesinin imzalanarak size takdim edilmesi sorumluluğu, bu ürünü satın aldığınız satıcı, bayi, acente ya da temsilciliklere aittir. Lütfen garanti belgesini teslim aldığınızdan emin olun.
Homend Garantisi’nden faydalanabilmek için fatura ya da onaylanmış garanti belgesini yetkili servise göstermeniz gerekir. Lütfen fatura ya da onaylanmış garanti belgesini, kaybolmayacak bir yerde saklamaya dikkat edin. Garanti belgesini kaybederseniz, ürün etiketi üstünde belirtilen seri numarası ve faturayla birlikte Homend Garantisi’nden faydalanabilirsiniz. Ayrıca seri numarası yardımıyla homend.com.tr adresinden ne kadar garanti süreniz kaldığını da takip edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.