Filtrele

End of content

No more pages to load

Mutfak Robotu

Mutfak robotları uzun yıllardır küçük ev aletlerinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Önceden mutfak robotları daha ağır ve kullanışsızdı.  Özellikle kullanımdan sonra temizliklerinin oldukça zor olması tercih edilmemelerine sebebiyet veriyordu. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ve tasarım ile ergonomiye verilen önemin ciddi anlamda artması sonucu mutfak robotları artık hayatı kolaylaştıran, zaman ve efor tasarrufu sağlayan şık tasarımlı ürünler haline gelmiştir. Tezgahınızda yer kaplamayan, her işinizi hızlıca yapmanıza olanak sağlayan fonksiyonel mutfak robotları farklı birçok işleve sahip bıçakları sayesinde; çırpma, kesme, öğütme ve faklı başlıklar takılarak portatif bir el cihazı haline gelebilme özelliğine sahiptir. Birden çok fonksiyonu olan bu ürünün çok çeşitli sayıda da modeli bulunmaktadır.

Mutfaktaki bir numaralı yardımcımız olmaya aday mutfak robotu seçiminde dikkat etmemiz gereken özellikler nelerdir? Eğer bebek bakımı sürecinde iseniz ev yapımı gıdalar hazırlamak büyük önem taşır. Bu noktada mutfak robotları size zaman açısından ciddi yardım sağlar. Ailenizdeki kişi sayısına göre mutfak robotu haznesinin genişliği de dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Ayrıca blender ayağı, dilimleme diskleri ve mikser ucunun paslanmaz malzemeden olması ürünün uzun ömürlü olmasında en önemli kriterdir.

Mutfak robotu temizliği; birçok kullanıcının ürünü almaktan kaçınmasında bir numaralı sebeptir. Ancak yapılması gereken birkaç püf nokta uygulandığı takdirde bu konu sorun olmaktan çıkacaktır. Öncelikle içindeki malzemenin kullanımdan sonra bekletilmemesi gereklidir. Eğer bekler ve kurursa temizlenmesi zorlaşır. İlk olarak çıkarılabilir parçalar ayrılmalı ve geriye cihazın gövdesi kalmalıdır. Gövdeyi suyla temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Sadece nemli bir bezle silinmesi yeterli olacaktır. Kalan bütün parçaları su altında yıkayabilirsiniz. Eğer bıçaklarda meyve ve sebzelerden kaynaklı renk kalıntısı mevcutsa bir pamuğa sıvı yağ damlatıp silerek sorunu çözebilirsiniz. Temizlik bittikten sonra bütün parçaları tekrar birleştirmeden önce kuruduklarından emin olmalısınız. Mutfakta usta aşçılara taş çıkarmak ve yemek hazırlığı sonrasında kendinize ayırabilecek bolca vaktinizin olmasını arzuluyorsanız uygun fiyatlardaki Karaca ve Cookplus mutfak robotu modelleri sizleri bekliyor! 

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.